Warsztaty Terapii 

Zajęciowej

Fundacja im. Brata Alberta

Warsztat Terapii Zajęciowej
w Chrzanowie                 "Być dobrym jak chleb..."


Aktualności

09.02.2012 - ALBERTIANA 2012
 
II część eliminacji regionalnych I etapu XII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej "ALBERTIANA"2012 odbyła się jak co roku w MOKSiR w Chrzanowie, organizatorem na region małopolski jest zawsze Warsztat Terapii Zajęciowej w Chrzanowie

Dwunasty Festiwal artystów niepełnosprawnych otworzył prezes Fundacji im. Brata Alberta Ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski i kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chrzanowie Pan Robert Gondzik, którzy życzyli grupom teatralnym "połamania desek".Przedstawienia oceniane były przez jury w składzie:
- P. Tadeusz Mękarski
- P. Aneta Leśniakiewicz
- P. Angelika Kusak
- P. Małgorzata Godek- Wójcik


9 zespołów i 2 solistów występowało na bardzo wysokim poziomie. Otuchy zestresowanym grupom dodawała bardzo miła i liczna publiczność.

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Chrzanowa - grupa "Iskierki" przedstawiła pantomimę pt. "Kopciuszek" .Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta z Chełmku - "Kabaret"Specjalny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rybniku z przedstawieniem pt. "Przyjaciele z Afryki"Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Chrzanowie zatańczył "Trojaka"

Jury po obradach wręczyło dyplomy wszystkim uczestnikom występującym w MOKSiR w Chrzanowie I ogłosiło werdykt na, który wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy..

Laureaci w kategorii :Grupy teatralne i przedstawienia:

I miejsce:

Nazwa zespołu teatralnego: ZNAK ZAPYTANIA,
Ośrodek: Zespół Szkół Specjalnych Nr 8 w Tychach
Tytuł przedstawienia: "Opowieść o miłości"II miejsce:

Nazwa zespołu teatralnego: REMEDIUM
Ośrodek: Stowarzyszenie RAZEM w Rybniku
Tytuł przedstawienia: "Poszukiwanie wolności"III miejsce:

Nazwa zespołu teatralnego: SABLIKI
Ośrodek: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Zakopanem
Tytuł przedstawienia: "Młynarcyn"Jury przyznało wyróżnienie specjalne dla zespołu teatralnego ŻÓŁTA CIŻEMKA z Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Chełmku za spektakl pt. "Cabaret"

Wśród solistów laureatem I miejsca wybrano:

Nazwa jednostki: Warsztat Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie
Nazwisko i imię solisty: Józef Mielnicki
Tytuł piosenki: "Alleluja"Wszyscy zwycięzcy Albertiany 2012 otrzymali dyplomy, nagrody i puchary. Laureaci I miejsca "ZNAK ZAPYTANIA" z Zespółu Szkół Specjalnych Nr 8 w Tychach z przedstawieniem pt. "Opowieść o miłości" wystąpią w marcu w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Zespoły teatralne mogą już zacząć przygotowania do kolejnej ALBERTIANY 2013 , na którą my również już czekamy..

<<< Powrót